ML System otrzymał patent w produkcji szyb z powłoką z kropek kwantowychWarszawa, 14.12.2018 (ISBnews) - ML System otrzymał patent na wynalazek pod nazwą "Enkapsulant warstw aktywnych w ogniwach fotowoltaicznych III generacji", który przybliża spółkę do uruchomienia produkcji szyb z powłoką z kropek kwantowych, podał ML System.

"Cieszy nas to, że kolejny wniosek patentowy został pozytywnie rozpatrzony. Przyznany patent potwierdza naszą determinację w realizacji założeń dotyczących wdrożenia do masowej produkcji transparentnych szyb z powłokami z kropek kwantowych" - powiedział prezes Dawid Cycoń, cytowany w komunikacie.

Opatentowana technologia może być wykorzystywana we wszystkich ogniwach z grupy tzw. ogniw fotowoltaicznych III generacji, do których należą ogniwa perowskitowe, barwnikowe oraz wdrażane przez firmę ogniwa na bazie powłok z kropek kwantowych. Istotą tej innowacji jest szczelne zamknięcie ogniw trzeciej generacji (np. kropek kwantowych) w laminacie szyb i odizolowania ich od czynników zewnętrznych, wyjaśniono.

Na początku tego tygodnia spółka poinformowała o udzieleniu praw ochronnych na dwa wzory użytkowe – szybę jedno- i dwukomorową. Z kolei w październiku ML System otrzymał patent na sposób wytwarzania modułów fotowoltaicznych z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych, przypomniano także.

Firma ma na swoim koncie już sześć przyznanych patentów, a 11 wniosków czeka na rozpatrzenie, podsumowano w materiale.

ML System S.A. to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2018 r.

(ISBnews)