Konsorcjum ze spółką Polimeksu wybrane warunkowo do budowy terminala dla PERNWarszawa, 17.12.2018 (ISBnews) - Oferta konsorcjum z udziałem Naftoremont - Naftobudowa, spółki zależnej Polimeksu-Mostostalu, została warunkowo wybrana w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pod nazwą "Terminal naftowy w Gdańsku II etap dla PERN S.A. z siedzibą w Płocku", podał Polimex. Cena zaoferowana za realizację zamówienia wynosi 326,89 mln zł.

"Z uwagi na fakt, że zamówienie realizowane będzie w konsorcjum, Naftoremont - Naftobudowa otrzyma 67,57% wynagrodzenia" - czytamy w komunikacie.

Warunkiem przyjęcia oferty i zawarcia umowy na realizację zamówienia jest uzyskanie zgód korporacyjnych przez zamawiającego, podano również.

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,42 mld zł w 2017 r.

(ISBnews)