Sullivan, który uczestniczy w uroczystości z okazji zawarcia długoterminowej umowy na dostawy gazu skroplonego LNG - PGNiG z firmą Port Arthur LNG, LLC, spółką zależną Sempra LNG & Midstream, LLC pogratulował Polsce "imponujących działań w obszarze dywersyfikowania źródeł energii" i inwestycji w infrastrukturę, jak np. terminal LNG w Świnoujściu.

"Jest ogromny potencjał na większą współpracę w obszarze energetyki; dzisiejsze podpisanie umowy między PGNIG - jest to duży krok w kierunku zwiększenia eksportu energii z USA do Polski. To strategiczny element naszej współpracy gospodarczej. Oba nasze kraje są zdecydowane na współpracę w bezpieczeństwie energetycznym" - dodał.

"USA i Polska podzielają wizję jeśli chodzi bezpieczeństwo energetyczne" - podkreślił. Jak przypomniał, prezydenci oby krajów podpisali 18 września wspólną deklarację w tej sprawie.

"Kontrakt, który dziś podpisujemy, świadczy o tym, że LNG, gaz ziemny może być, krytyczną, kluczową częścią dywersyfikacji energii - dodał sekretarz.

>>> Czytaj też: Będą unijne limity dla elektrowni węglowych