Famur ponownie przedłużył czas trwania programu obligacji - do końca 2019 r.Warszawa, 21.12.2018 (ISBnews) - Zarząd Famuru podjął decyzję o wydłużeniu do 31 grudnia 2019 r. czasu trwania Programu Emisji Obligacji, tj. czasu, w którym zarząd może podjąć uchwałę o emisji poszczególnych serii obligacji w ramach Programu, z zastrzeżeniem warunków przewidzianych w ramach Programu Emisji Obligacji, podała spółka. Pozostałe zasady Programu pozostają bez zmian.

"Wydłużenie czasu trwania Programu Emisji Obligacji pozwoli zarządowi spółki elastycznie decydować o ewentualnej emisji kolejnych transz obligacji w zależności od potrzeb finansowych związanych ze zwiększaniem aktywności rynkowej oraz rozwojem organizacji, a także z uwzględnieniem sytuacji gospodarczej, zapewniając jednocześnie tożsame podstawy dla ewentualnej emisji nowych obligacji, jeżeli dokonywana byłaby w okresie pozostawania w obrocie obligacji już wyemitowanych w ramach obecnego programu" - czytamy w komunikacie.

W grudniu 2017 r. Famur podjął decyzję o wydłużeniu czasu trwania Programu Emisji Obligacji do 31 grudnia 2018 r.

W grudniu 2015 r. Famur zdecydował o uruchomieniu programu emisji obligacji do łącznej kwoty 500 mln zł.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Skonsolidowane przychody Famuru sięgnęły 1 459,6 mln zł w 2017 r.

(ISBnews)