Koszt dla czytelnika dziennika sportowego "L'Equipe" wzrósł o 10 centów, do 1,7 euro dla wydań od niedzieli do piątku, a cena sobotniego numeru wzrosła o 20 centów.

Dziennik "Le Monde" oraz ekonomiczny "Les Echos" podniosły cenę numeru o 20 centów, do 2,8 euro.

W informacji skierowanej do czytelników szef grupy Les Echos/le Parisien Pierre Louette wyjaśnił, że "koszty papieru i dystrybucji zmuszają" właścicieli do ustalenia ceny dziennika "Les Echos" na 2,8 euro. Cena piątkowego wydania z dodatkiem "Les Echos Weekend" będzie kosztować 5 euro.

Natomiast redaktor naczelny oraz prezes zarządu "Le Monde", Jerome Fenoglio i Louis Dreyfus, ogłosili, że gazeta osiągnęła w tym roku nowy rekord prenumeraty - ogółem 300 tys. egzemplarzy papierowych i cyfrowych. Podkreślili jednak, że "rozwój ten nie pozwala na pełne zrekompensowanie (...) rosnących kosztów wydania papierowego". Cena wydania sobotniego, do którego dołączany jest "M le magazine du Monde", wzrasta do 4,5 euro.

Cenę podniósł również dziennik "L'Humanite", który od kilku lat zmaga się z problemami finansowymi. Teraz czytelnik w ciągu tygodnia kupi w kiosku gazetę za 2,2 euro, a nie 2 euro, jak w roku 2018. Niedzielne wydanie kosztuje od teraz 3,5 euro. (PAP)