"Rada dyrektorów Play Communications informuje, że Piotr Kuriata został z dniem 1 lutego 2019 roku powołany na członka zarządu i dyrektora ds. rozwoju biznesu i regulacji w P4 sp. z o.o. (Play), która jest w pełni zależna od spółki" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że powołanie jest związane z zakomunikowaną wcześniej rezygnacją Jacka Niewęgłowskiego z pełnienia funkcji dyrektora ds. strategii i członka zarządu Play z dniem 31 stycznia 2018 r..

"Piotr Kuriata spędził 20 lat pracując dla różnych operatorów telekomunikacyjnych, w tym od 2006 dla Play, będąc odpowiedzialnym, jako dyrektor w pionie strategii, w tym od 1 listopada 2018 r. pełniąc funkcję dyrektora departamentu regulacji, hurtu i współpracy z operatorami, za te właśnie obszary działalności Play. Odgrywał kluczową rolę w opracowywaniu strategii i wdrażaniu jej w krytycznych procesach negocjacyjnych dotyczących m.in. roamingu krajowego, pozyskiwania częstotliwości, zmian w przenoszeniu numerów telefonicznych (MNP) czy asymetrii stawek za zakończanie połączeń (MTR)" - czytamy także.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

(ISBnews)