Bogusz Kruszyński powołany na p.o. prezesa TXM na okres 3 mies.


Warszawa, 08.01.2019 (ISBnews) - Rada nadzorcza TXM postanowiła powierzyć na 3 miesiące pełnienie obowiązków prezesa spółki dotychczasowemu wiceprzewodniczącemu rady nadzorczej Boguszowi Kruszyńskiemu, podała spółka.
"Rada nadzorcza uchwałą z dnia 8 stycznia 2019 r., postanowiła delegować pana Bogusza Kruszyńskiego wiceprzewodniczącego rady nadzorczej emitenta do czasowego wykonywania czynności członka zarządu TXM na okres 3 miesięcy począwszy od dnia 17 stycznia 2019 roku" - czytamy w komunikacie.
Wcześniej, tj. w październiku ub.r. rada nadzorcza TXM postanowiła powierzyć pełnienie obowiązków prezesa spółki dotychczasowemu członkowi rady nadzorczej Boguszowi Kruszyńskiemu w związku z rezygnacją Marcin Gregorowicza, który pełnił funkcję prezesa TXM od września 2017 r.
Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket - drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.
(ISBnews)