Celem PKN Orlen jest dywidenda na poziomie nie niższym niż w ostatnich latachWarszawa, 24.01.2019 (ISBnews) - Celem PKN Orlen jest wypłata dywidendy w kolejnych latach, w wysokości nie niższej niż ostatnio, poinformował członek zarządu Zbigniew Leszczyński. Według niego, wysokie planowane nakłady inwestycyjne grupy nie stanowią zagrożenia dla dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.

"Tak, jak przedstawiliśmy to w naszej strategii na lata 2019-2021, konsekwentnie będziemy wypłacać w kolejnych latach dywidendę. Naszym zadaniem i strategią jest, by dywidenda w kolejnych latach nie była niższa niż w latach ostatnich. Nie ma zagrożenia, że przy wysokich nakładach inwestycyjnych nie będziemy wpłacać" - powiedział Leszczyński podczas konferencji prasowej.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)