"Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Grupie Lotos SA. Wśród zatrzymanych jest były prezes zarządu i były prokurent w Lotosie, szefowa Biura Obsługi Korporacyjnej i Administracji Lotosu oraz przedsiębiorca" – poinformował we wtorek w komunikacie Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

wPolityce.pl poinformowało we wtorek po południu, że wśród zatrzymanych jest Tomasz S. – były współpracownik ministra PO Sławomira Nowaka, były radny PO w Gdańsku i były prezes siatkarskiego klubu Atom Trefl Sopot.

Rzecznik prasowy Grupy Lotos Adam Kasprzyk w oświadczeniu rozesłanym we wtorek mediom poinformował, że "działanie CBA dotyczy sprawy z 2011 r.". "Informujemy, że przedstawiciele koncernu są w stałym kontakcie ze służbami prowadzącymi tę sprawę, udzielają CBA wszelkich niezbędnych informacji lub dokumentów w wyznaczonym terminie. Spółce zależy na całkowitym wyjaśnieniu sprawy" – napisał rzecznik.

CBA poinformowało, że po zatrzymaniach funkcjonariusze zaplanowali przeszukania m.in. miejsc zamieszkania czwórki zatrzymanych i lokali, w których prowadzą oni działalność gospodarczą. CBA zapowiedziało również, że po zakończeniu tych czynności zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty.

CBA dodało również, że sprawa jest rozwojowa.

>>> Czytaj też: CBA zatrzymała byłego prezesa Lotosu