Santander BP chce przeznaczyć na dywidendę 25% zysku za 2018 r.


Warszawa, 30.01.2019 (ISBnews) - Santander Bank Polska ocenia, że spełnia wymogi do wypłaty dywidendy na poziomie 25% zysku za 2018 r., ale ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, poinformował prezes Michał Gajewski. Ambicją banku jest poprawa r/r wyniku za 2019 rok.
"Zawsze mówiłem, że chcemy płacić dywidendę. Chcemy zmaksymalizować wypłatę dywidendy z zatrzymanych zysków z lat ubiegłych. Aby wypłacić 25% z zysku za 2018 r. jesteśmy w dyskusji z naszym regulatorem i nie ma jeszcze ostatecznej decyzji" – powiedział Gajewski podczas konferencji prasowej.
Prezes zwrócił uwagę, że bank spełnia wymogi, gdyż jedno z kryteriów dotyczące kredytów frankowych przestało obowiązywać.
W I-IV kw. 2018 r. Santander Bank Polska miał 2 365,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 2 213,05 mln zł zysku rok wcześniej.
"Naszą ambicją jest, aby w 2019 r. mieć lepszy wynik, i mamy nadzieje ją zrealizować" – dodał prezes.
Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)