Polenergia: PSE określiły warunki przyłączenia dla farmy Bałtyk Północny


Warszawa, 30.01.2019 (ISBnews) - Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) w odpowiedzi na wniosek spółki Polenergia Bałtyk I, która rozwija projekt morskiej farmy wiatrowej Bałtyk Północny, określiły warunki przyłączenia dla ww. morskiej farmy wiatrowej, podała Polenergia.
„Zgodnie z otrzymanymi warunkami przyłączenia przewidziano możliwość przyłączenia morskiej farmy wiatrowej o łącznej mocy 1560 MW. Warunki przyłączenia określają m.in. inwestycje po stronie Polenergia Bałtyk I oraz PSE, których realizacja będzie konieczna dla zapewnienia przyłączenia i wyprowadzenia mocy z planowanej morskiej farmy wiatrowej, oraz niezbędny zakres uzgodnień tych inwestycji z prezesem Urzędu Regulacji Energetyki" - czytamy w komunikacie.
Otrzymanie omawianych warunków przyłączenia dla morskiej farmy wiatrowej Bałtyk Północny, w powiązaniu z otrzymanymi warunkami przyłączenia dla morskiej farmy wiatrowej Bałtyk Środkowy II oznacza możliwość zwiększenia łącznej mocy morskich farm wiatrowych, rozwijanych przez spółki MFW Bałtyk II sp. z o. o., MFW Bałtyk III sp. z o. o. oraz Polenergia Bałtyk I S.A., do 3000 MW, zaznaczono także.
Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.
(ISBnews)