InteliWISE liczy, że będzie zyskiwać w 2019 r. na wzroście biznesu wokół AIWarszawa, 04.02.2019 (ISBnews) - InteliWISE oczekuje, że będzie zyskiwać w 2019 r. na wzroście biznesowego zainteresowania sztuczną inteligencją (AI), poinformował ISBnews Marcin Strzałkowski, założyciel IntelilWISE. Uruchomienie Google Asystent w Polsce traktuje jako ogromną, strategiczną okazję dla rozwoju swojej firmy.

"Sztuczna inteligencja – AI, jest dziś gorącym tematem w świecie technologii i zakładamy, że InteliWISE będzie na tym zyskiwać w 2019 r., również strategicznie. W 2018 r. obserwowaliśmy ponad 30-proc. wzrost zapytań dotyczących inteligentnych rozwiązań, w 2019 r. oczekujemy formowania budżetów firmowych, zarówno na projekty pilotażowe (POC – Proof of Concept), jak i produkcyjne wdrożenia" - powiedział ISBnews Strzałkowski.
Dodał, że w ciągu ostatnich dwóch kwartałów spółka zwiększyła zasoby po stronie zespołu InteliWISE oraz zainwestowała w rozwój technologii AI, tak aby być w stanie obsłużyć zlecenia skupione na rozwiązaniach automatyzujących obsługę klienta, związanych z obniżaniem kosztów infolinii, zwiększeniem konwersji w sklepach online czy automatyzacją procesów rekrutacji w HR – dla wiodących banków, fintechów, ubezpieczycieli oraz większych graczy e-commerce, w Polsce i w krajach angielskojęzycznych.
"Oczywiście, obserwujemy ruchy graczy formujących rynek, takie jak uruchomienie Google Asystenta w Polsce, które traktujemy jako ogromną, strategiczną okazję dla rozwoju naszej firmy. Jeśli miliony Polaków będą w ciągu kilku lat korzystać z domowych bądź prywatnych asystentów, to dziesiątki tysięcy firm będą musiały dostosować się – w tym dostosować swoje interfejsy do nowej, konwersacyjnej metody czy uruchomić swoje Chatboty, które będą umiały komunikować się z domowymi asystentami. Właśnie w tym obszarze InteliWISE upatruje strategiczną szansę wzrostów" – podsumował Strzałkowski.


Grupa Inteliwise to dostawca rozwiązań IT automatyzujących sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na NewConnect.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)