FO Dębica miała wstępnie 89,8 mln zł zysku w 2018 r.


Warszawa, 26.02.2019 (ISBnews) - Firma Oponiarska Dębica odnotowała wstępnie 89,8 mln zł zysku netto w 2018 r. przy przychodach netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w wysokości 1,93 mld zł, podała spółka, prezentując wstępne dane.
"Spółka zastrzega jednocześnie, że:
• prezentowane wyniki mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie względem finalnych wyników za rok 2018, których przekazanie do publicznej wiadomości zaplanowane jest na 17 kwietnia 2019 r.;
• powyższe wyniki finansowe stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania sprawozdania finansowego. Wyniki opublikowane ostatecznie w raporcie rocznym mogą odbiegać od powyżej przedstawionych wielkości;
• powyższe wartości będą podlegały badaniu firmy audytorskiej i mogą ulec zmianie" - czytamy w komunikacie.
Zarząd spółki podjął decyzję o publikacji wybranych szacunkowych wyników w związku z decyzją o nieprzekazywaniu raportów kwartalnych za IV kwartał roku obrotowego, podsumowano.
Firma Oponiarska Dębica to wiodący polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku jej inwestorem strategicznym jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear S.A. posiada ok. 81,35% kapitału zakładowego spółki. FO Dębica sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.
(ISBnews)