Serinus: Moduł TEG jest obecnie w drodze do MoftinuWarszawa, 01.03.2019 (ISBnews) - Serinus Energy zakończył ostateczny montaż i testy modułu do odwadniania glikolu trietylenowego i moduł TEG obecnie jest w drodze do zakładu przetwarzania Moftinu, który zlokalizowany jest w odległości ok. 550 km od obiektów Confind, poinformowała spółka.

"Moduł TEG obecnie jest w drodze z hali fabrycznej firmy Confind w rumuńskiej miejscowości Campina do zakładu przetwarzania Moftinu, który zlokalizowany jest w odległości ok. 550 km od obiektów Confind. Po przewiezieniu na miejsce moduł TEG zostanie ponownie zmontowany, a następnie podjęte zostaną prace nad instalacją modułu w ramach przygotowań do produkcji gazu" - czytamy w komunikacie.

Moduł do niskotemperaturowej separacji Low Temperature Separation - LTS_ ma zostać dostarczony do zakładu przetwarzania Moftinu po przeprowadzeniu ostatecznego montażu i testów, podano także.

Wcześniej w tym tygodniu Serinus Energy złożył pozew przeciwko podwykonawcom za liczne opóźnienia i naruszenia warunków umowy przy produkcji modułu do niskotemperaturowej separacji (ang. Low Temperature Separation unit - LTS) oraz modułu do odwadniania glikolu trietylenowego (ang. Triethylene Glycol unit - TEG). Spółka podawała wówczas, że w zależności od przebiegu realizacji zamówień i testów spółka przewiduje, że moduły zostaną przetransportowane do zakładu przetwarzania gazu Moftinu w terminie między początkiem a połową marca.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)