Rada nadzorcza PKO Leasing powołała Pawła Pacha na prezesa zarządu, podała spółka. Paweł Pach będzie pełnił funkcję od 4 marca br."Ostatnie lata były okresem dobrej koniunktury na rynku leasingu w Polsce, który wzrastał w dwucyfrowym tempie, a PKO Leasing zajęło pozycję krajowego lidera. Najbliższa przyszłość przyniesie jednak spowolnienie dynamiki usług leasingowych, rozwój nowych modeli biznesowych i konsolidację branży. Powołując nowego prezesa zarządu PKO Leasing, postawiliśmy na doświadczonego menadżera znającego zarówno spółkę, jak i bank, którego model przemiany w technologicznego lidera musi zostać powielony w spółce leasingowej z korzyścią dla klientów i wyników finansowych spółki" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej PKO Leasing Rafał Antczak, cytowany w komunikacie.

Paweł Pach jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Z branżą finansową związany jest od 18 lat, z czego od 16 pracuje w grupie kapitałowej PKO Banku Polskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie managerskie w obszarze bankowości i leasingu. W latach 2010-2014 pełnił funkcję prezesa zarządu PKO Leasing. Pod jego kierownictwem spółka awansowała z odległej, dziesiątej pozycji w 2010 roku do top 3 w 2013 wśród polskich firm leasingowych. W tym czasie uruchomiono także działalność spółki zależnej - PKO Leasing Sverige AB w Sztokholmie w Szwecji, podano także.

"Paweł Pach od 2014 roku pełni funkcję dyrektora Pionu Relacji z Klientami Korporacyjnymi w PKO Banku Polskim. Odpowiadał m.in. za stworzenie i realizację nowej strategii w Pionie, rozwój produktów i usług dla klientów korporacyjnych oraz stworzenie planu operacyjnego koncentrującego się na wzroście kluczowych wskaźników biznesowych. Zaproponował i poprowadził wiele projektów zmieniających sposób działania części banku odpowiadającej za relacje z klientem korporacyjnym. Był także odpowiedzialny za wdrożenie nowego rytmu pracy podległej sieci sprzedaży, czego efektem był dwudziestoprocentowy wzrost wyników finansowych Pionu przy malejącym koszcie ryzyka" - czytamy dalej.

PKO Leasing, należący do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego, jest liderem w świadczeniu usług leasingowych w Polsce.

(ISBnews)