Orlen KolTrans przekształcił się w spółkę akcyjną

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
4 marca 2019, 12:05
Orlen KolTrans przekształcił się w spółkę akcyjną



Warszawa, 04.03.2019 (ISBnews) - Orlen KolTrans zmienił dotychczasową formę prawną i ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przekształcił się w spółkę akcyjną, podała spółka zależna PKN Orlen.



"Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Orlen Koltrans Sp. z o.o. [...] podjęło decyzję o przekształceniu Orlen KolTrans spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną" - czytamy w komunikacie.

W dniu 1 marca 2019 r. Orlen KolTrans SA został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, podano także.

Spółka tłumaczy, że zmiana formy prawnej wynika z realizowanej w Grupie Orlen koncepcji systematyzowania struktury właścicielskiej w spółkach i została dokonana we współpracy z PKN Orlen. Jednocześnie poinformowano, że dotychczasowy przedmiot działalności spółki nie uległ zmianie.

Orlen KolTrans to spółka kolejowa z Grupy Orlen. Płocki koncern dysponuje pakietem 99,9% udziałów spółki. Firma działa od 2001 roku i obecnie dysponuje flotą 41 lokomotyw i 567 wagonów cystern. Zatrudnia ponad 400 osób.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj