Agora zrealizuje drugą rundę finansowania ROI Hunter


Warszawa, 08.03.2019 (ISBnews) - Agora zrealizuje drugą rundę finansowania ROI Hunter, poinformował prezes Agory Bartosz Hojka.
"W myśl nowej strategii grupy zainwestowaliśmy we wrześniu 2018 w mniejszościowy udział w spółce ROI Hunter umożliwiającej firmom z branży e-commerce promowanie i sprzedaż produktów za pośrednictwem dwóch największych globalnych platform internetowych. Szybki rozwój tej spółki i realizacja uzgodnionych założeń biznesowych sprawiły, że w 2019 r. Agora zrealizuje drugą rundę finansowania ROI Hunter" – napisał Hojka w liście do akcjonariuszy.
W ubr. Agora podała, że inwestuje w sumie 4,4 mln euro w czeską spółkę ROI Hunter, dostawcę rozwiązań marketingowych dla e-commerce. Poprzez inwestycję podzieloną na dwie rundy finansowania Agora zamierza zwiększyć swoją obecność w segmencie MarTech.
Inwestycja Agory w spółkę ma przyspieszyć jej ekspansję zagraniczną oraz dalszą rozbudowę produktu.
Agora podawała wówczas, że ROI Hunter oferuje swoim klientom możliwość umieszczenia skutecznej reklamy bezpośrednio na Facebooku i w wyszukiwarce Google. ROI Hunter wyróżnia się na tle konkurencji skutecznością w pozyskiwaniu nowych klientów dzięki dotarciu do podobnych odbiorców, potencjalnie zainteresowanych daną ofertą, a także zoptymalizowane tworzenie reklam i zarządzanie kampaniami. Jest jedną z niewielu firm będących jednocześnie oficjalnym partnerem marketingowym Facebooka oraz Google'a i doskonale dopasowuje się do trendów na rynku reklamy online i potrzeb firm e-commerce.
W ofercie ROI Huntera są dwa główne rozwiązania: ROI Hunter PRO (produkt dla większych klientów) oraz ROI Hunter Easy (darmowe rozwiązanie dla platform e-commerce). Spółka przetwarza ponad miliard kampanii dziennie, które tworzone są przez ponad tysiąc specjalistów od marketingu korzystających z platformy.
ROI Hunter zamierza rozwijać się globalnie – rozpocząć działalność w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz wzmocnić swoją pozycję w Europe Centralnej i Wschodniej, wybranych krajach Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki oraz Azji, Pacyfiku i Ameryki Łacińskiej.
ROI Hunter to firma założona w 2014 roku. Oferuje usługi w modelu SaaS i zajmuje się automatyzacją działań marketingowych (tworzenie kreacji, targetowanie, optymalizacja powierzchni reklamowych). Jej akcjonariuszami są: ENERN –fundusz venture capital inwestujący w podmioty na etapie early-stage i growth, w takich branżach, jak Fin-Tech, marketplaces, SaaS i e-commerce, wspierający najlepszych przedsiębiorców w całej Europie, a także AccelerAsia – fundusz inwestycyjny z siedzibą w Singapurze, inwestujący w przedsięwzięcia technologiczne z Europy USA i Izraela, które zamierzają rozwijać się w regionie Azji i Pacyfiku.
Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM.
(ISBnews)