7Levels: Dochód z 'Warplanes: WW2 Dogfight' pozwoli na wzrost działalności wyd.


Warszawa, 11.03.2019 (ISBnews) - 7 Levels jest zadowolony z debiutu gry "Warplanes: WW2 Dogfight" na Nintendo Switch, po kilku tygodniach od premiery ocenia, że tytuł przyniesie spółce dodatkowy dochód, który pozwoli na rozwinięcie działalności wydawniczej w 2019 roku, podała spółka.
"7Levels śmiało może mówić o sukcesie swojego debiutu w roli wydawcy gier na konsolę Nintendo Switch. Gra 'Warplanes: WW2 Dogfight' studia Home Net Games przeportowana i wydana przez 7Levels na Nintendo Switch cieszy się sporym wzięciem wśród fanów spektakularnych podniebnych starć w klimacie II wojny światowej" - podano w komunikacie
"Jesteśmy zadowoleni z tego, jak do tej pory radzi sobie 'Warplanes: WW2 Dogfight'. Od premiery gry minęło dopiero kilka tygodni, więc czas pokaże, jak będzie kształtowała się sprzedaż. Wszystko wskazuje jednak na to, że tytuł przyniesie spółce dodatkowy dochód, który pozwoli na rozwinięcie działalności wydawniczej w 2019 roku. Prowadzimy kilka interesujących rozmów" - stwierdził wiceprezes 7Levels Krzysztof Król, cytowany w materiale.
Krakowski developer zajmował się "portem" oraz wydaniem, dystrybucją i promocją "Warplanes: WW2 Dogfiht" i czerpie zyski ze sprzedaży gry za pośrednictwem oficjalnego sklepu Nintendo eShop, wskazano również.
Do sprzedaży na konsolę Nintendo Switch 14 marca trafi kolejny tytuł w programie wydawniczym - "Golf Peaks" łódzkiego studia Afterburn. Gra zadebiutuje w Europie, Australii i Ameryce Północnej w cenie 4,99 USD/4,99 euro, przypomniano.
7Levels kończy pracę nad kolejną własną produkcją, której premiera przewidziana jest na przełom II i III kwartału 2019 r.
"Development powoli dobiega końca. Na marcowych targach GDC/GameConnection w San Francisco odbędziemy kilka ważnych spotkań m.in. z potencjalnymi partnerami biznesowymi oraz przedstawicielami amerykańskiego oddziału Nintendo. Chcielibyśmy porozmawiać na temat ewentualnej współpracy i wsparcia przy promocji nowej gry" - podsumował prezes Paweł Biela.
7Levels to akredytowany deweloper gier wideo na konsole Nintendo, specjalizujący się w produkcji gier platformowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2018 r.
(ISBnews)