Movie Games stworzy firmę wyspecjalizowaną w portowaniu gier na konsole


Warszawa, 14.03.2019 (ISBnews) - Movie Games podpisało list intencyjny z Drageus Games, zgodnie z którym zostanie powołana do życia nowa firma M.D. Games, podała spółka. Firma będzie odpowiedzialna za wykonywanie portów gier wyprodukowanych przez Movie Games, dzięki czemu będą one dostępne na konsole Nintendo Switch, Play Station, i Xbox. Firma ma w planach również dostarczanie usługi do innych podmiotów na rynku.
Wśród portowanych na konsole gier, wydanych przez Movie Games, znajduje się już "VSR: Void Space Racing" - produkcja, która pojawiła się na liście TOP 20 globalnej sprzedaży Nintendo Switch. Spółka zapowiedziała również wydanie na tę konsolę swojej flagowej produkcji, która przyniosła największy sukces sprzedażowy na PC, czyli horroru psychologiczno-erotycznego "Lust for Darkness", podano.
"Stworzenie wraz z Drageus Games spółki M.D. Games to dla nas kolejny krok w rozwoju. Dzięki niemu poszerzymy zakres działalności i mocniej zintegrujemy poszczególne etapy produkcji gier. Będziemy mieli większą kontrolę nad wszystkimi krokami, a co za tym idzie, zagwarantujemy najwyższą jakość portów naszych gier. To da nam jako twórcom ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim zadowoli graczy, czyli naszych kluczowych odbiorców. Współpraca z doświadczonym partnerem, takim jak Drageus Games, daje nam know-how w zakresie produkcji gier na nowe platformy, a w konsekwencji pozwala na istotne rozbudowanie naszego portfolio" - powiedział prezes Movie Games Mateusz Wcześniak, cytowany w komunikacie.
"Mamy duże doświadczenie w wykonywaniu portów na konsole i urządzenia mobilne, wśród nich są takie tytuły jak 'Tactical Mind', 'Tardy' czy 'Archaica'. Wierzymy, że nasze umiejętności w zakresie tworzenia gier na konsole, w połączeniu z wiedzą Movie Games, pozwolą na realizację rentownych i ambitnych projektów. Osobiście dostrzegam znaczny potencjał, wynikający nie tylko ze znakomitego merytorycznego przygotowania obu stron, ale także rosnącej wartości rynku konsol, przede wszystkim platformy Nintendo Switch" - dodał wiceprezes Drageus Games Radosław Mrowiński, także cytowany w komunikacie.
M.D. Games planuje realizację kilkunastu portów rocznie. Pierwszą produkcją przewidzianą do przeniesienia na Nintendo Switch jest wyprodukowany przez Movie Games "Plane Mechanic Simulator". To najlepiej sprzedająca się nowa gra I kwartału 2019. Docelowo Movie Games planuje również poszerzenie portfolio o produkcje przeznaczone bezpośrednio na konsole, podsumowano.
Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.
(ISBnews)