"15 marca 2019 roku Wojciech Fedko kończy pełnić funkcję członka Zarządu Polskiej Agencji i Inwestycji S.A., gdzie od września 2016 roku odpowiadał za wsparcie zagranicznej ekspansji polskich firm" - czytamy w piątkowym komunikacie.

Jak przypomniano, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) powstała w wyniku transformacji Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ); "stała się skutecznym wzmocnieniem dyplomacji ekonomicznej rządu RP na całym świecie".

Wojciech Fedko, jak czytamy na stronach PAIH, to zawodowy menedżer z wieloletnim doświadczeniem zarządcze na różnych szczeblach w spółkach prywatnych i publicznych. Pełnił m.in. funkcje prezesa zarządu w Śrubex S.A. (autor prywatyzacji spółki przez IPO), SRK S.A., oraz Wistil S.A. (szef Grupy Kapitałowej). Jest absolwentem kanadyjskich, amerykańskich oraz polskich uczelni, a także programów menedżerskich.

"Zarządzał projektami związanymi z restrukturyzacją, rozwojem eksportu, M&A i procesami inwestycyjnymi w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w strategii oraz marketingu i sprzedaży. Ma doświadczenie nadzorcze - pełnił funkcję członka rad nadzorczych - w branży chemicznej, IT oraz logistycznej/transportowej" - wskazano. (PAP)

autor: Magdalena Jarco