Warszawa, 27.03.2019 (ISBnews) - Liczba Paczkomatów InPost (4 800 urządzeń w Polsce) przekroczyła skalę placówek własnych Poczty Polskiej (4 600), podał InPost.
"Sieć Paczkomatów InPost jest coraz większa i dostępna w coraz mniejszych miejscowościach. Już dziś jest łatwiej nadać czy odebrać przesyłkę w Paczkomacie, niż w placówce pocztowej. Nie tylko rozszerzamy zasięg, ale też rozwijamy kolejne usługi, jakie może oferować Paczkomat. Docelowo to właśnie zarządzany z poziomu smartfona Paczkomat będzie mógł stanowić automatyczną i dostępną 24 godziny placówkę. Automatyzacja usług jest nieunikniona, a przewaga, jaką nam daje technologia, skutecznie służy naszym klientom. Dlatego to właśnie innowacyjne rozwiązania będą zyskiwać przewagę - zarówno ze względu na elastyczność, jak i ekonomikę" - powiedział prezes Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.
W tym roku InPost udostępnił nową aplikację mobilną na telefony pracujące pod kontrolą systemów iOS i Android. W ramach aplikacji użytkownicy mogą skorzystać bezpłatnie z usług, które obejmują m.in. statusy i śledzenie drogi przesyłek, dodatkowe powiadomienia, możliwość odbioru czy zapłaty za pobraniem.
"Jako inwestor jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju InPost - zarówno pod względem sieci i dostępności Paczkomatów, jak i z dynamicznie rosnącego wolumenu przesyłek. Firma cały czas rośnie szybciej niż rynek e-commerce, co pozwala na oczekiwanie kolejnych doskonałych wyników. Finansowanie, które zapewniliśmy wraz z funduszem KKR, jest niezbędne, by usługi były nowoczesne i innowacyjne - a kolejne modernizacje i zakup sprzętu sprawiają, że InPost może wyprzedzać konkurencję. Dzięki temu usługi InPost są tak wysoko oceniane przez Polaków" - podkreślił dyrektor zarządzający Advent International Nick Rose.
InPost dostarczył w 2018 roku ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5% więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów® wzrosły o 56,3%, a przez Kuriera InPost o 45,5%.
Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka była notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 do 2017 roku.
(ISBnews)