W Izraelu trwa właśnie pierwszy światowy szczyt Forbesa poświęcony kobietom, które znalazły się w rankingu „30 przed 30” – 30 najbardziej obiecujących młodych osób światowej gospodarki, polityki, kultury.

Wspieranie liderek w ich dążeniach i likwidowanie systemowych barier umożliwiających kobietom realizację tych celów jest kluczowe w procesie ulepszania poziomu gospodarczego i zwiększenia dobrobytu na świecie, nie tylko dla kobiet, ale w ogóle dla każdego - powiedziała podczas otwarcia Szczytu Moira Forbes, wiceprezeska wykonawcza Forbesa.

Szczyt rozpoczął się 31 marca otwarciem przez liderki giełdy papierów wartościowych w Tel Awivie. Określone mianem „game changerek” liderki wpływają na polepszenie ogólnego dobrobytu na świecie i są reprezentantkami odpowiedzialnych społecznie firm i projektów. W ciągu czterodniowego wydarzenia kobiety wezmą udział w debatach i warsztatach dotyczących m. in. światowych innowacji, rozwoju start-upów, filantropii, rozwijania biznesu w Dolinie Krzemowej, cyberbezpieczeństwa oraz prowadzenia biznesu odpowiedzialnego społecznie. Szczyt potrwa do 4 kwietnia.

W Szczycie uczestniczy także Angelika Jarosławska, która gościła na polskiej okładce Forbesa pod koniec 2018 roku.

Jarosławska jest koordynatorką programu Polska 3.0, określonego strategicznym programem Trójmorza. Jest to także największy projekt klastrowy w Europie, w ramach którego powstaje multimodalne Centrum Logistyczne, połączone z portem śródlądowym i Nowym Jedwabnym Szlakiem. Program skupia także projekty zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Łącznie Jarosławska zarządza projektem, w którym skupia się ponad 3,7 tysiąca firm.

>>> Choć kobiety wciąż stanowią mniejszość w świecie biznesu, to ich rola gwałtownie się zmienia. Jakie cechy ułatwiają im skuteczne przywództwo? W jaki sposób zmieniają model zarządzania organizacją? Dlaczego warto kruszyć szklany sufit? Czytaj więcej TUTAJ.

Jarosławska była doradczynią zarządu firmy Migam.org, usprawniającej komunikację między głuchymi a słyszącymi. Start-up został wyróżniony przez Księcia Williama i Księżną Kate jako zmieniający świat na lepsze. W 2018 roku Angelika Jarosławska została wybrana jedną ze stu Polek XXI wieku na stulecie uzyskania przez Polki prawa głosu. Od 2016 roku jest także ambasadorką przedsiębiorczości kobiet w Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.

W czwartek 4 kwietnia 2019 roku na polskim rynku pojawi się numer dwumiesięcznika „Forbes Women” poświęcony ambitnym kobietom.