P.A. Nova chce wrócić do regularnej wypłaty dywidendy od zysku za 2019 r.


Warszawa, 04.04.2019 (ISBnews) - P.A. Nova najprawdopodobniej nie wypłaci dywidendy za 2018 r., ale chce wrócić do regularnego wypłacania dywidendy od przyszłego roku, dokonując wypłaty z zysku za 2019 r., wynika z wypowiedzi wiceprezesa ds. finansowych Tomasza Janika.
"Chcielibyśmy, by wypłata dywidendy dokonywała się rokrocznie. Ale to jest perspektywa wyniku raczej za 2019 r. niż za ubiegły" - powiedział Janik podczas konferencji prasowej.
"Taki mamy plan" - potwierdził, pytany czy spółka zamierza wrócić do wypłaty od zysku za 2019 r.
Janik wyjaśnił, że celem spółki jest, by środki na dywidendę pochodziły ze sprzedaży własnych obiektów. Według niego, potencjalna sprzedaż czterech parków handlowych (ma zostać sfinalizowana do połowy br.) dostarczy środki na spłatę obligacji. Kolejne sprzedaże zasilą natomiast środki na dywidendy.
W czerwcu ub.r. akcjonariusze spółki zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2017 r. Wcześniej spółka przez cztery lata z rzędu dzieliła się zyskiem, przypomniał wiceprezes.
P.A. Nova jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych i zarządzającą portfelem obiektów własnych, który na koniec 2018 r. obejmował 10 obiektów handlowo-usługowych i 4 hale przemysłowe. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.
(ISBnews)