ikona lupy />
Galeria Młociny / Media

Generalnym wykonawcą Galerii Młociny jest ERBUD S.A., a inwestorami spółki EPP Sp. z o.o. (70 proc.) i Echo Investment S.A. (30 proc.). Budynek 15 maja tego roku otrzymał oficjalne pozwolenie na użytkowanie. Budowa trwała nieco ponad dwa lata, a wartość umowy wyniosła ponad 630 mln zł.

ikona lupy />
Galeria Młociny / Media

Centrum handlowe ma aż 225 tys. m2 powierzchni całkowitej, w tym 82 tys. m2 powierzchni najmu, z czego 76 tys. m2 przeznaczonych na handel i gastronomię, a 6 tys. m2 na powierzchnię biurową. W Galerii Młociny znajdziemy ponad 200 sklepów. Obiekt ten stał się tym samym największą galerią handlową w Warszawie, detronizując dotychczasowego lidera - Arkadię. Projekt architektoniczny galerii powstał w dwóch pracowniach - Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor.

Reklama
ikona lupy />
Galeria Młociny / Media

Elementem wyróżniającym nową galerię handlową na tle innych centrów handlowych w stolicy jest wyjątkowo rozbudowana część gastronomiczna, podzielona na strefy funkcjonalne. Znajdują się tam m.in. kafejki, food trucki oraz restauracje oferujące posiłki na świeżym powietrzu. Znajdzie się też tu strefa rodzinna z placem zabaw dla dzieci, a także miejsca coworkingowe. W galerii powstał też pierwszy na Bielanach, nowoczesny 10-ekranowy multipleks z komfortowymi, w pełni rozkładanymi fotelami.

Galeria jest zlokalizowana przy węźle Młociny. To jeden z najlepiej skomunikowanych punktów w Warszawie - w tym miejscu zbiega się linia metra, linie tramwajowe i dworzec autobusowy. Obok znajduje się parking P&R i stacja rowerów miejskich. Z młocińskiego centrum przesiadkowego co roku korzysta ponad 24 mln mieszkańców.

>>> Czytaj też: Udział gotowych mieszkań w ofercie deweloperów gwałtownie spada