Starward Industries - spółka pracująca nad grą na podstawie prozy Stanisława Lema - zmierza do debiutu na NewConnect, poinformował prezes Marek Makuszewski.

"Mamy pozyskaną licencję od spadkobierców Lema, która przewiduje m.in. przyszły revshare. Projekt gry jest po dwóch kamieniach milowych. Dotychczas kilkunastu inwestorów indywidualnych zasiliło nas kwotą 2,75 mln zł. Budżet gry jest na poziomie AAA premium Indie, czyli dużych kilku milionów. Władze firmy realizują plan przekształcenia spółki w publiczną oraz dążą do debiutu giełdowego. Chcemy przy tym osiągnąć wysoki stopień przejrzystości oraz przyjazności dla inwestorów indywidualnych" - powiedział Makuszewski na spotkaniu z dziennikarzami.

Studio jest w trakcie produkcji gry fabularnej opartej na jednej z najbardziej znanych i świetnie sprzedających się powieści autorstwa Stanisława Lema. Opowiada ona o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Gra należy do gatunku Atompunk. Oferuje rozgrywkę dla jednego gracza. Jej świat przedstawiony jest w perspektywie pierwszoosobowej (FPP). Technologia oparta jest o Unreal Engine 4, a gra skierowana jest na komputery osobiste oraz konsole obecnej i nowej generacji. Planowana jest jednoczesna premiera na wiodących platformach sprzętowych.

Reklama

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski - w przeszłości m.in. Senior Producer w CD Projekt Red oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm, jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland.

>>> Czytaj też: Wiedźmin daje zarobić. Czy inwestować w akcje spółek gamingowych?