InPost i Planet Cash uruchomiły 30 BankoPaczkomatów w Polsce


Warszawa, 29.05.2019 (ISBnews) - InPost wraz z siecią bankomatów i wpłatomatów Planet Cash, przy współpracy z producentem bankomatów, amerykańską korporacją NCR, uruchomił pierwsze na świecie urządzenia pod nazwą BankoPaczkomat, podała spółka. Trzydzieści maszyn będzie oferować wszystkie funkcjonalności bankomatu Planet Cash i Paczkomatu InPost.
"Rozszerzanie funkcjonalności Paczkomatów InPost jest jedną z dróg rozwoju, którą realizujemy w tym roku. Nadal rozbudowujemy naszą sieć o nowe lokalizacje, dzięki czemu staje się ona najwygodniejszą dla Polaków opcją nadania i odbioru przesyłki. Możliwość wypłaty gotówki, sprawdzenie salda rachunku czy zmiana PINu karty - to dla naszych klientów kolejne usługi, jakie mogą oferować Paczkomaty. Będziemy rozbudowywać paletę możliwości - zwłaszcza że w Paczkomatach można płacić kartą, Blikiem lub przelewem online. Coraz więcej usług finansowych, bankowych czy sprzedażowych będzie automatyzowanych - a nasze maszyny są idealną platformą do ich realizacji" - podkreślił prezes InPost Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.
"BankoPaczkomat InPost jest dla nas idealnym przykładem innowacyjnego projektu, który z etapu idei i wizji przekształcił się w realne rozwiązanie biznesowe. Nie byłoby to możliwe bez wielu niesamowitych osób z naszych trzech organizacji, które uwierzyły w ten projekt i przez wiele miesięcy z zaangażowaniem wspólnie nad nim pracowały. Stworzenie BankoPaczkomatu i zaoferowanie klientom InPost oraz Planet Cash szerszego spektrum usług na jednym urządzeniu wpisuję się doskonale w globalną strategię NCR - Digital First & Customer First, w której innowacyjne rozwiązania cyfrowe wspierające doświadczenie klienta są najważniejsze. Jesteśmy dumni z faktu, że razem z firmą InPost i IT Card możemy być częścią tego wyjątkowego projektu. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój sieci BankoPaczkomatów" - dodał NCR Sales Director - Global Accounts CEE Michał Mierzejewski.
Planet Cash to najszybciej rozwijająca się, niezależna sieć bankomatów i wpłatomatów, należąca do ITCARD. W sieci Planet Cash działa ponad 3 800 urządzeń, w tym 2 700 bankomatów i 1 100 bankomato-wpłatomatów, zlokalizowanych na terenie całej Polski.
Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka była notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 do 2017 roku.
(ISBnews)