Sitarski poinformował PAP, że złożył w czwartek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oświadczenie o wystąpieniu z klubu Kukiz'15

"W tej chwili jestem posłem niezrzeszonym" - powiedział Sitarski.

O swojej decyzji poseł poinformował również w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku. "Według mnie pozycja Ruchu Obywatelskiego Kukiz’15 nie spełnia obecnie założeń idei, dla których zrezygnowałem z dotychczasowego życia zawodowego i poświęciłem się w całości pracy na rzecz obywateli" - czytamy w oświadczeniu.

"Miałem nadzieję, że doświadczenia związane z wyborami, zarówno samorządowymi jak i do Parlamentu Europejskiego, zmienią styl zarządzania klubem oraz przypomną nam o idei, dla której szliśmy pod marką Kukiz'15. Zabrakło determinacji, a także woli negocjacji. Bo to jest istotą prowadzenia rozsądnej polityki i skuteczności działania. Od pierwszego dnia Paweł Kukiz nie dostrzegał wartości dodanej w osobach, które miały swoje zdanie" - dodał.

Sitarski poinformował, że do końca kadencji będzie pracował m.in. nad zlikwidowaniem opłat za wjazd do stref czystego transportu, obniżeniem obciążeń podatkowych dla pojazdów nisko i zeroemisyjnych, zwiększaniem możliwości wykorzystania energetyki odnawialnej przez obywateli i walką z wysokimi cenami energii elektrycznej.

Po opuszczeniu przez Sitarskiego klubu Kukiz'15 będzie on liczył 25 posłów. (PAP)

(Planujemy kontynuację tematu)

autor: Grzegorz Bruszewski, Mateusz Roszak