W nadchodzącym tygodniu analitycy portalu e-petrol spodziewają się znaczącego spadku cen dla wszystkich paliw. Kierowcy najtaniej zatankują w województwach: dolnośląskim, pomorskim i łódzkim - wskazują eksperci BM Reflex.

Jak podał e-petrol w piątkowym komentarzu, ostatni tydzień nie był już kontynuacją spadkowej passy, którą widzieliśmy tydzień wcześniej. "Warto zauważyć jednak, że zmiany sprzed tygodnia nie dotarły jeszcze na stacje i powinny przejawić się w znaczących spadkach w najbliższych dniach" - wskazali analitycy.

Dodali, że prognoza cen na nadchodzący tydzień jest "jednoznacznie spadkowa". "W okresie między 17 i 23 czerwca spodziewamy się znaczącego spadku cen dla wszystkich paliw. Benzyna Pb98 ulokuje się w przedziale 5,41-5,53 zł/l. Benzyna 95-oktanowa natomiast kosztować może 5,07-5,22 zł/l" - podali.

Według e-petrol ceny diesla na wielu stacjach mogą spaść poniżej psychologicznej granicy 5 zł. "Prognozujemy tutaj poziom cen 4,99-5,14 zł/l" - wskazali analitycy portalu. Dodali, że w przypadku autogazu obniżka będzie również możliwa i ceny wynosić będą mogły 2,14-2,20 zł/l.

Z danych BM Reflex wynika, że najtaniej paliwa kierowcy zatankują w województwach dolnośląskim, pomorskim i łódzkim. "Tam średnie przedziały cenowe benzyny BP95 to 5,20-5,21 zł/l, a oleju napędowego 5,13 - 5,14 zł/l" - czytamy.

"Najdroższe benzyny notujemy obecnie w województwach lubelskim i podkarpackim, gdzie średnio za benzynę bezołowiową 95 kierowcy muszą zapłacić 5,27-5,28 zł/l. Natomiast najwięcej za olej napędowy kierowcy zapłacą w warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, podlaskim i mazowieckim - średnio po 5,18-5,19 zł/l" - podał Reflex.

>>> Czytaj też: Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej podbił ceny ropy