InPost wygrał przetarg na dostawę 1000 Paczkomatów do Salzburga


Warszawa, 26.06.2019 (ISBnews) - InPost wygrał przetarg na dostawę Paczkomatów dla miasta Salzburg w Austrii. Spółka zarządzająca Salzburg AG wyłoniła InPost jako strategicznego dostawcę technologii InPost Paczkomaty. W perspektywie 5 najbliższych lat w mieście zostanie rozstawionych 1000 urządzeń. Pierwsze maszyny pojawią się już w lipcu 2019 r. w kluczowych lokalizacjach Salzburga, podała spółka.
InPost dostarczy do Salzburga swój najnowszy model maszyny New FM, który spełnił wszystkie kryteria miasta Salzburg. Dodatkowo, w ramach współpracy InPost wspiera partnera swoim know-how oraz zespołem w zakresie usług posprzedażowych, poinformowano.
Austria to kolejny rynek, na którym pojawią się urządzenia InPost - w poprzednich latach Paczkomaty zostały dostarczone także
operatorom w takich krajach, jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kolumbia, Brazylia i Australia.
"Europa zaczyna doceniać wygodę automatyzacji usług - nie tylko w zakresie dostawy i odbioru przesyłek - ale także innych opcji, jakie mogą oferować nasze maszyny. Polska niewątpliwie jest w tym zakresie pionierem - nie ma drugiego kraju w Europie, który tak masowo korzystałby z Paczkomatów. Historia naszego rozwoju pokazała, że Stary Kontynent potrzebował więcej czasu, by zrozumieć ideę maszyn dostępnych w trybie 24/7. Wygląda jednak na to, że dotykający wszystkie kraje brak rąk do pracy - przy jednoczesnym niesłabnącym, dwucyfrowym wzroście e-commerce - wymusi automatyzację, a Paczkomaty idealnie wpisują się w ten model. W Polsce Paczkomaty InPost cieszą się
ogromną popularnością i jestem głęboko przekonany, że mieszkańcy Salzburga również docenią dostępność, wygodę i prostotę korzystania z takich usług. Paczkomaty InPost spełniły wysokie wymagania, jakie przedstawiła strona austriacka - pokazuje to, że nasza technologia paczkomatowa jest jedną z najlepszych na świecie" - powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.
Liczba Paczkomatów InPost (4800 urządzeń w Polsce) przekroczyła skalę placówek własnych Poczty Polskiej (4600). Tym samym sieć punktów odbioru i nadania przesyłki w InPost jest alternatywą dostępną w trybie 24h/7, podsumowała spółka.
Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka była notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 do 2017 roku.
(ISBnews)