Warszawa, 01.07.2019 (ISBnews) - Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) poda jeszcze w tym tygodniu informację, kto zastąpi w resorcie Tadeusza Kościńskiego, który został powołany na wiceministra finansów, zapowiedziała szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz.
"O tym, kto zastąpi ministra Kościńskiego w MPIT zakomunikujemy w tym tygodniu. Większość obowiązków ministra przejmuję ja - m.in. obsługę inwestorów zagranicznych i będę miała osobisty nad tym nadzór" - powiedziała Emilewicz podczas spotkania z dziennikarzami.
Ministerstwo Finansów podał dziś, że prezes Rady Ministrów powołał z dniem 1 lipca 2019 r. Piotra Dziedzica na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Tadeusza Kościńskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Powołania wręczył minister finansów Marian Banaś.
Tadeusz Kościński od 27 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. 16 stycznia 2018 r. powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
(ISBnews)