Spółka Unibepu nabyła nieruchomość na Bemowie pod kolejny etap inwestycjiWarszawa, 04.07.2019 (ISBnews) - Coopera Idea - spółka zależna Unibepu - zawarła z osobami fizycznymi umowę nabycia niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej przy ul. Coopera w Warszawie o powierzchni ok. 1 ha, podał Unibep.

"Przedmiotowa nieruchomość została nabyta w związku z zamiarem rozszerzenia inwestycji o kolejny tj. IV etap, w ramach którego przewidziane jest zrealizowanie budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Projekt deweloperski jest w przygotowaniu i będzie realizowany w kolejnych latach" - czytamy w komunikacie.

Kolejne etapy inwestycji realizowane będą przez Grupę Unidevelopment, podano również.

29 czerwca 2018 r. Unibep podał, że Unidevelopment nabył udziały w niezabudowanej nieruchomości gruntowej o obszarze ok. 3,7 ha położonej w dzielnicy Bemowo przy ul. Coopera w Warszawie za 8 mln zł netto z przeznaczeniem na cele inwestycyjne związane z I etapem inwestycji mieszkaniowej.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,66 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)