- Musimy przeciwstawić się wielkiej ofensywie zła, musimy tą ofensywę odrzucić - powiedział prezes PiS. Choć nie wyjaśnił co ma dokładnie na myśli, to obecni na sali w Katowicach nie mieli wątpliwości, że chodzi o spór wokół LGBT czy wychowania seksualnego. Dopowiedział to zresztą występujący później Zbigniew Ziobro. - Musimy bronić polskiej rodziny w dziedzinie chrześcijańskiej tożsamości. Nie możemy pozwolić na seksualizację dzieci. Musimy bronić ich przed programami, które chce wprowadzić Platforma Obywatelska - podkreślał lider Solidarnej Polski.

PiS odniósł już ze sporu światopoglądowego polityczne zyski w kampanii europejskiej i liczy na powtórkę w parlamentarnej. Słowa lidera partii mają wywołać ostrą reakcję opozycji i postawić PiS w roli obrońcy tradycji. To taktyka, która ma przynieść zyski partii rządzącej. Jeden z byłych analityków Centrum Analiz Strategicznych Jakub Kubajek przygotował powyborczą analizę, która jest dostępna w sieci. Według niej dla wzrostu poparcia PiS w wyborach europejskich ważniejsza od programów społecznych okazała się wojna światopoglądowa prowadzona między obozem rządzącym, a opozycją. „Tę batalię zdaje się wygrywać PiS. Co więcej, można nawet wysnuć śmiałą tezę, że domniemany efekt Sekielskiego miał rzeczywiście wpływ na wynik wyborów, ale przeciwny do zakładanego przez media opozycyjne.” – brzmi konkluzja analizy.

Z wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego wynika, że PiS nie planuje już dużych programów społecznych na wzór 500 plus, choć te wdrożone zamierza utrzymać. - Musimy pamiętać, że wszyscy uczestnicy naszego spotkania przyjmują założenie, że nie możemy niczego uronić z tego co zostało przekazane społeczeństwu – podkreślał prezes Kaczyński. Jednocześnie z jego wystąpienia wynika, że PiS będzie szykował duże projekty gospodarcze, których realizacja wykracza poza horyzont następnej kadencji, ale także poza Polskę, mogą dotyczyć całego obszaru Międzymorza. - Pieniądz jest tani, grzechem byłoby nie skorzystać – mówił prezes PiS.

Jarosław Gowin dopowiedział w swoim wystąpieniu, że chodzi m.in. o takie pomysły, jak Centralny Port Komunikacyjny, elektrownia jądrowa czy dalsza rozbudowa dróg. - Dobra zmiana musi być kontynuowana, musi trwać dobry czas Polski i Polaków – powtarzał w wystąpieniu lider PiS. - Nasze zwycięstwo jest prawdopodobne - podkreślił.

>>> Czytaj też: Banaś: Walczymy o to, żeby Polacy mieli własność