Podczas drugiego dnia konwencji programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy Brudziński w rozmowie z dziennikarzami został zapytany kiedy zostaną zaprezentowane listy kandydatów na jesienne wybory parlamentarne. "Uważam, że im szybciej, tym lepiej" – mówił. Jak wskazał, że w mijającym tygodniu odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego PiS, którego jednym z tematów był właśnie listy wyborcze.

"Te listy już są na biurku pana prezesa (PiS Jarosława Kaczyńskiego - PAP). Mam nadzieję, że w najbliższym czasie władze statutowe już ostatecznie te listy zatwierdzą, po to żeby nasi kandydaci mogli zająć się tym co jest istotą każdej kampanii wyborczej, czyli kampanią wyborczą również w tym odniesieniu indywidualnym" – powiedział szef sztabu.

Pytany skąd wystartuje premier Mateusz Morawiecki, odparł: "O tym, z których okręgów nasi kandydaci będą otwierać listy będziemy decydować w gronie ścisłego kierownictwa, czyli w gronie Komitetu Politycznego".

Dopytywany, czy któryś z europosłów PiS planuje start w jesiennych wyborach Brudziński stwierdził, że byłoby to "bardzo nie w porządku wobec wyborców". "Nie przewidujemy żeby ktokolwiek z nas, europosłów którzy dopiero co uzyskali mandaty miał robić z wyborców wariatów" – powiedział Brudziński.

Szef sztabu PiS pytany był też o to, kiedy zostanie zaprezentowany gotowy program na wybory parlamentarne. "On w tej chwili się wykuwa. To też nas różni od naszych oponentów, którzy dzisiaj rozjechali się po Polsce i pogardliwie naśmiewają się z mieszkańców mniejszych miast tylko i wyłącznie dlatego, że ci głosują na PiS. Mało tego, jeszcze się tym chwalą na portalach społecznościowych, uważając to za niezwykle dowcipne i wyrafinowane, a tak naprawdę ten pełen pogardy rechot, który można zaobserwować na filmikach zamieszczanych przez naszych konkurentów politycznych, tym nas różni" – odparł polityk.

"Sądzę, że gotowy program pokażemy opinii publicznej jeszcze przed wrześniem" – zapowiedział Brudziński.

W Katowicach od piątku trwa trzydniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska", podczas której zaplanowano kilkanaście sesji plenarnych oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Konwencja ma na celu zarówno podsumować dotychczasowe działania rządu, jak i wypracować podstawy do stworzenia programu wyborczego partii. (PAP)

autor: Rafał Białkowski