Podczas poprzedniej sesji cena miedzi na LME spadła o 0,2 proc. do 5.935 USD/t.

Produkt Krajowy Brutto Chin wzrósł w II kw. 2019 r. o 6,2 proc. rdr - poinformowało w komunikacie biuro statystyczne w Pekinie. To najniższe wskazanie od 27 lat. Odczyt był zgodny z oczekiwaniami analityków, po wzroście w I kw. o 6,4 proc.

Produkcja przemysłowa Chin wzrosła w VI o 6,3 proc. rdr. Spodziewano się 5,2 proc.

Sprzedaż detaliczna w Chinach wzrosła w VI o 9,8 proc. rdr - poinformowało w komunikacie biuro statystyczne w Pekinie. Konsensus rynkowy wynosił 8,5 proc.

"W Chinach polityka fiskalna najprawdopodobniej będzie miała decydujące znaczenie, a polityka monetarna będzie odgrywać rolę wspierającą w nadchodzących miesiącach" - powiedział Aidan Yao, starszy ekonomista rynków Azji w AXA Investment Managers.

Dane dotyczące chińskiej produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej „sugerują, że gospodarka w Chinach jest zdrowsza niż wcześniej myśleliśmy" - wskazywał główny strateg rynkowy w CMC Markets Michael McCarthy.

Bank of America prognozuje, że ceny miedzi mogą sięgnąć na koniec roku 6.397 USD za tonę, a Citigroup przewiduje, że tona miedzi może kosztować pod koniec roku 6.355 USD.

Zapasy miedzi na LME spadły o 2.375 ton do 285,825 ton.