Nowy podmiot na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
16 lipca 2019, 09:16
Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot - Maxi Services - poinformowała komisja we wtorkowym komunikacie. Podmiot nie jest zarejestrowany w Polsce.

"Postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) jest prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie" - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.

Dodano, że przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.(PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj