Jak zaznaczył Wiśniewski, w przypadku Warszawy liczba absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów wynosi 27 tys. 911 uczniów, a przygotowanych miejsc było 43 tys. 24.

"W wyniku pierwszego procesu rekrutacji okazało się, że liczba wolnych miejsc wynosi blisko 2,4 tys., natomiast jeśli chodzi o licea ogólnokształcące, które były najbardziej oblegane, to liczba wolnych miejsc wynosi 781 (...). Są jeszcze takie licea ze średniej półki, takie mniej znane, gdzie są jeszcze wolne miejsca" - zapewnił.

Poinformował, że wolnych miejsc nie ma już m.in. w renomowanym XIV liceum im. Stanisława Staszica. "Natomiast jeśli chodzi o liczbę chętnych w roku 2018 na jedno miejsce (w tej szkole - PAP), to wynosiła 1,66 ucznia. Natomiast w tym roku ta liczba wynosi 1,53. Jeżeli chodzi o inne liceum ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego również nie ma już wolnych miejsc, natomiast liczba kandydatów na jedno miejsce w zeszłym roku wynosiła 2,88 kandydata, a w tym roku - 2,9. W II L.O. im. Stefana Batorego również nie ma wolnych miejsc, natomiast liczba kandydatów w roku ubiegłym wynosiła 2,4, a w tym roku również tyle samo wynosi" - mówił.

Reklama

Według Wiśniewskiego "te liczby nie odbiegają od siebie i są do siebie bardzo zbliżone".

>>> Czytaj też: Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019. Co zrobić, jeśli nie dostałeś się do szkoły średniej?