GDDKiA ogłasza przetarg na budowę pierwszego z trzech odcinków S7 Warszawa-Grójec - poinformowała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego z terminem składania ofert do 3 września 2019 roku.

"Po odstąpieniu od umowy ze spółką Rubau Polska, ponownie wybieramy wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje południowy wylot z Warszawy drogi S7 od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola" - czytamy w komunikacie GDDKiA.

"Dyrekcja wysłała głoszenie o zamówieniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach" - dodano. Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego, a termin składania ofert został wyznaczony na 3 września 2019 r.

Jak wskazała GDDKiA, "zadaniem wykonawcy będzie kontynuacja projektowania, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - ZRID (w tym decyzji zamiennych), wybudowanie trasy, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie oraz oddanie do użytku nowej drogi".

Termin realizacji umowy wynosi 29 miesięcy od daty zawarcia umowy - w tym złożenie wniosku o uzyskanie decyzji ZRID po 5 miesiącach od podpisania umowy. Wskazano, że przy braku odwołań, planowane podpisanie umowy z Wykonawcą przewidziano na luty 2020 r.

Reklama

>>> Czytaj też: Co zmieni „Mój prąd”, czyli 5 tys. zł dopłaty do paneli słonecznych? Policzyliśmy