Sąd wezwał Ursus Bus do uzupełnienia wniosku o postępowanie restrukturyzacyjneWarszawa, 25.07.2019 (ISBnews) - Ursus Bus - spółka zależna Ursusa w restrukturyzacji - otrzymał z Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wezwanie do uzupełnienia braków formalnych złożonego 17 lipca br. wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, podał Ursus.

"Zarząd Ursus Bus poinformował zarząd emitenta, że Ursus Bus wykona zobowiązanie w zakreślonym przez sąd terminie" - czytamy w komunikacie.

Ursus Bus złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, aby szybciej (niż w drodze zażalenia) uruchomić korzystny dla wierzycieli, pracowników i samej spółki proces formalnej restrukturyzacji.

Jak informował zarząd Ursus Bus, decyzja o złożeniu ww. wniosku podyktowana była dbałością o kontynuowanie działalności spółki i utrzymanie jej na rynku, a także dążeniem do jak największej ochrony pracowników i wierzycieli.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

(ISBnews)