Spółka TXM działająca na rynku rumuńskim wnioskuje o ogłoszenie upadłościWarszawa, 02.08.2019 (ISBnews) - Adesso TXM Romania S.r.l., spółka zależna TXM w restrukturyzacji, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, podał TXM.

"Zakończenie działalności na rynku rumuńskim jest elementem planu restrukturyzacji spółki. W 2018 r. na poziomie EBITDA II (wynik gotówkowy na sklepach pomniejszony o koszty pośrednie związane z logistyką i marketingiem) na podstawie skonsolidowanego sprawozdania Grupy TXM na działalności w Rumunii poniesiona została strata w wysokości ok. 7 000 tys. zł. W związku z tym działalność tą należało wyeliminować, gdyż powodowała niepotrzebny wypływ gotówki, a także przynosiła straty" - czytamy w komunikacie.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket - drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)