Bank Pekao podtrzymał cel 3 mld zł zysku w 2020r., nie planuje obecnie akwizycjiWarszawa, 07.08.2019 (ISBnews) - Bank Pekao podtrzymuje cel osiągnięcia 3 mld zł zysku netto w 2020 r., poinformował prezes Michał Krupiński. Pekao nie planuje obecnie akwizycji.

"Podtrzymujemy także nasze oczekiwanie, że osiągniemy zysk netto na poziomie 3 mld zł w przyszłym roku" – powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej.

Bank Pekao nie planuje obecnie kolejnych akwizycji.

"Nie rozważamy obecnie żadnych celów akwizycyjnych, jesteśmy skupieni na osiąganiu jak najlepszych wyników" - powiedział prezes.

W kontekście doniesień medialnych dotyczących ewentualnego połączenia banków Pekao i PKO BP, Krupiński dodał, że "nie są prowadzone żadne rozmowy".

W I poł. 2019 r. bank miał 824,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 932,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

(ISBnews)