CD Projekt liczy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Switch oraz Gwint na urządzenia mobilne z systemem iOS powinny pozytywnie przełożyć się na poziom przychodów ze sprzedaży produktów oraz wynik grupy, podała spółka.

"Najbliższy, III kwartał roku jest okresem wakacyjnym o najmniejszym w ciągu roku natężeniu akcji handlowych wpływających na poziom sprzedaży wydanych tytułów. Na III kwartał bieżącego roku plan wydawniczy grupy nie przewiduje istotnych premier nowych produktów. Jednocześnie wyniki grupy powinny być pod presją kosztów związanych z rozpoczętą kampanią gry Cyberpunk 2077 - w tym między innymi związanych z udziałem w targach gamescom czy China Joy.

Na kolejny, IV kwartał bieżącego roku grupa zapowiedziała premierę gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Switch oraz premierę Gwinta na urządzenia mobilne z systemem iOS. Oba wydarzenia winny pozytywnie przełożyć się na poziom przychodów ze sprzedaży produktów oraz wynik grupy w omawianym okresie.

Najważniejszym wydarzeniem przyszłego roku będzie zapowiedziana na 14 kwietnia 2020 roku premiera gry Cyberpunk 2077 wraz z towarzyszącymi jej wydarzeniami" - czytamy w raporcie.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".

>>> Czytaj też: