Sąd odmówił Tax Care otwarcia przyspieszonego postępowania układowego


Warszawa, 11.09.2019 (ISBnews) - Sąd odmówił Tax Care - spółce zależnej Idea Banku - otwarcia przyspieszonego postępowania układowego, podał bank. Postanowienie nie jest prawomocne. Tax Care będzie się odwoływać od postanowienia.
Ponadto sąd tymczasowy ustanowił wobec Tax Care nadzorcę sądowego w postępowaniu o ogłoszeniu upadłości Tax Care, podano również.
Pod koniec lipca br. Idea Bank informował, że Tax Care złożył wniosek o ogłoszenie upadłości w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy. Wówczas podano, że Tax Care podjął również działania zmierzające do sporządzenia wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, który zostanie złożony do sądu "w najbliższym czasie", zaś otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego będzie głównym celem działań zarządu spółki w nadchodzących tygodniach. Wniosek taki został złożony 18 sierpnia.
Tax Care prowadzi działalność na rynku usług księgowych.
Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 20,47 mld zł na koniec 2018 r.
(ISBnews)