FO Dębica udzieliła 70 mln zł pożyczki firmie GoodyearWarszawa, 27.09.2019 (ISBnews) - Firma Oponiarska Dębica (FO Dębica) zawarła z Goodyear umowę pożyczki, zgodnie z którą FO Dębica udzieliła Goodyear pożyczki o wartości 70 mln zł, podała spółka. Termin spłaty pożyczki został ustalony na 25 września 2020 r.

Oprocentowanie pożyczki w skali roku jest równe sumie [WIBOR1Y + 0,1% marży], a więc obecnie wynosi 1,95% w skali roku.

Umowa pożyczki przewiduje zarówno prawo Goodyear do dokonania wcześniejszej spłaty, jak i prawo spółki do żądania wcześniejszej spłaty, podano w komunikacie.

"W związku z terminową spłatą w dniu 27 września 2019 r. wcześniejszej pożyczki udzielonej w kwocie nominalnej 70 mln zł (podana kwota nie uwzględnia naliczonych i spłaconych odsetek) przez spółkę Goodyear [...], całkowita wartość pożyczek udzielonych na chwilę obecną Goodyear wynosi 225 mln zł (kapitał, nie uwzględniając należnych odsetek)" - czytamy w komunikacie.

Firma Oponiarska Dębica to wiodący polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear Holdings z siedzibą w Luksemburgu posiada ok. 81,4% kapitału zakładowego spółki. Firma Oponiarska Dębica jest jednym z największych w Europie zakładów produkujących opony. Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,93 mld zł w 2018 r.

(ISBnews)