Obwodnica Niemodlina to jedna ze sztandarowych inwestycji, których wykonanie zapowiadały władze rządowe i politycy prawicy na terenie województwa opolskiego. Jak poinformowano na uroczystości, budowa powinna zakończyć się 2021 roku.

"Cztery lata temu zobowiązaliśmy się wobec mieszkańców Niemodlina i naszego regionu do wybudowania drogi, która odciąży ich miejscowość od ruchu tranzytowego. Dzisiaj (...)udowadniamy, że za naszymi zobowiązaniami stoją konkretne osiągnięcia" - powiedziała wicewojewoda Violetta Porowska.

Obecny na uroczystości wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa podkreślił, że dzięki nowej drodze nie tylko poprawi się komfort życia mieszkańców Niemodlina, ale powstaną nowe połączenia komunikacyjne z pobliskimi terenami inwestycyjnymi, na których powstaną w przyszłości atrakcyjne miejsca pracy.

Reklama

Obwodnica o długości 11,5 km pozwoli wyprowadzić z Niemodlina ruch tranzytowy ciężarówek. Jej trasa rozpocznie się przed Brzęczkowicami i wepnie się do drogi krajowej nr 46 tuż przed węzłem autostrady A4 Opole Zachód. Oprócz budowy nowej trasy przewidziano także przebudowę bocznych dróg wojewódzkich i powiatowych oraz budowę dróg dojazdowych dla obsługi ruchu lokalnego.

Na trasie drogi w klasie GP powstaną dwa węzły drogowe oraz 18 obiektów inżynieryjnych. Największym z nich będzie most nad Ścinawą o długości 296 metrów. Planowane zakończenie budowy to trzeci kwartał 2021 roku.(PAP)

autor: Marek Szczepanik