7Levels wyda na Nintendo Switch 'Inbento' ze studia Afterburn


Warszawa, 07.10.2019 (ISBnews) - 7Levels wyda grę Inbento - najnowszy tytuł studia Afterburn. Debiut wstępnie planowany jest na I kw. 2020 r., podała spółka.
"7Levels podpisało umowę w zakresie wydania gry Inbento autorstwa łódzkiego studia Afterburn na platformę Nintendo Switch. Spółka będzie prowadziła działania związane z portowaniem, wydawaniem, dystrybucją oraz promocją gry na platformie Nintendo Switch. Wynagrodzenie studia Afterburn będzie uzależnione od wartości przychodów, które zostaną osiągnięte przez 7Levels bezpośrednio wskutek dystrybucji i sprzedaży gry. Licencja na wydanie i dystrybucję gry udzielona jest na okres 2 lat, a po upływie tego okresu przekształci się w licencję udzieloną na czas nieoznaczony" - czytamy w komunikacie.
"Inbento" to gra logiczna o kotach robiących sushi. Gracz wciela się w rolę kociej mamy, która pakuje pudełka bento. Tytuł ma ponad 100 poziomów podzielonych na 12 różnych światów. Obecnie gra dostępna jest na platformach mobilnych, gdzie zbiera bardzo wysokie oceny użytkowników (App Store 4,8/5; Google Play 4,9/5), podkreślono.
Firmy współpracowały wcześniej przy wydaniu gry Golf Peaks.
"Po raz kolejny łączymy siły z łódzkim studiem Afterburn. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z dotychczasowej współpracy przy okazji Golf Peaks. Widzimy, że użytkownikom Nintendo Switch bardzo podoba się klimat gier studia. Oba tytuły łączy prostota pozwalająca skupić się na rozwiązaniu zagadek przy wtórze przepięknej oprawy graficznej i relaksującej muzyki. Naszym zdaniem, potencjał 'Inbento' potęgują jeszcze dwie rzeczy, które kochają ludzie przeglądający internet - jedzenie i koty" - powiedział wiceprezes 7Levels Krzysztof Król, cytowany w komunikacie.
7Levels to akredytowany deweloper gier wideo na konsole Nintendo, specjalizujący się w produkcji gier platformowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2018 r.
(ISBnews)