Polwax złożył do KNF wniosek o zawieszenie postępowania ws. prospektu emisyjnego


Warszawa, 22.10.2019 (ISBnews) - Polwax złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o zawieszenie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu sporządzonego w związku z ofertą publiczną akcji na okaziciela serii E, podała spółka.
"Spółka postanowiła o zawieszeniu ze względu na prowadzone rozmowy i analizy z dostawcą technologii oraz kluczowych urządzeń - ThyssenKrupp Uhde Engineering Services GmbH w zakresie dotychczasowo prowadzonej inwestycji pod nazwą 'Budowa i uruchomienie instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych wraz z instalacjami pomocniczymi dla spółki Polwax S.A.' oraz procesem mającym na celu wyłonienie wykonawcy/ów inwestycji przy jednoczesnym uwzględnieniu zakontraktowanych z ThyssenKrupp gwarancji na licencje technologiczne i dostarczone kluczowe urządzenia" - czytamy w komunikacie.
Spółka ocenia, że zakończenie tych działań jest istotne z punktu widzenia treści zawartych w prospekcie. Zawieszenie jest więc jedynym właściwym rozwiązaniem proceduralnym. Po zakończeniu wszystkich działań związanych z inwestycją oraz zawarciu umowy z ING Bankiem Śląskim na finansowania inwestycji Polwax chce kontynuować postępowanie ws. zatwierdzenia prospektu.
"W ocenie zarządu zawieszenie nie powinno potrwać dłużej niż do połowy stycznia 2020 roku" - czytamy dalej.
Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 278 mln zł w 2018 r.
(ISBnews)