BNP Paribas nie przewiduje tworzenia dodatkowych rezerw na tzw. małe TSUE


Warszawa, 07.11.2019 (ISBnews) - BNP Paribas Bank Polska nie zakłada tworzenia dodatkowych rezerw związanych z wyrokiem tzw. małego TSUE dot. zwrotu części prowizji od wcześniej spłaconych kredytów, poinformował prezes Przemek Gdański.
"Nie przewidujemy tworzenia dodatkowych rezerw na małe TSUE. Podeszliśmy do tego tematu konserwatywnie i utworzyliśmy dużą rezerwę w stosunku do wielkości portfela i na tym etapie nie planujemy dodatkowych rezerw" - powiedział Gdański podczas konferencji prasowej.
Bank podał, że negatywny wpływ zwrotów prowizji od wcześniejszych spłat kredytów klientów dokonanych po 11 września na wynik z tytuły odsetek trzeciego kwartału 2019 r. wyniósł 3,5 mln zł.
Prezes poinformował, że obecnie trudno powiedzieć, ile czasu zajmie neutralizacja ubytku w wyniku odsetkowym w zw. z małym TSUE (tj. orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej TSUE dot. zwrotu części prowizji za udzielenie kredytu konsumenckiego).
"Nie potrafię powiedzieć ile zajmie marginalizacja tego efektu, ale na pewno w dużym stopniu ten efekt uda się zneutralizować" - powiedział Gdański.
BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 107,56 mld zł na koniec III kw. 2019 r.
(ISBnews)