Aplisens spodziewa się pierwszych przychodów z USA i Kanady w 2021 roku


Warszawa, 15.11.2019 (ISBnews) - Aplisens zakłada, że pierwsze przychody ze sprzedaży na rynki Stanów Zjednoczonych i Kanady mogą pojawić się w 2021 roku, poinformował prezes Adam Żurawski.
"Mamy podpisaną umowę na certyfikowanie naszych produktów w USA i Kanadzie, zakładamy, że uzyskamy certyfikaty w połowie 2020 roku. Sama sprzedaż na tych rynkach zacznie się natomiast zapewne w 2021 roku" - powiedział Żurawski na konferencji prasowej.
W jego ocenie, w 2021 roku byłyby to raczej przychody "liczone w setkach tysięcy złotych niż w milionach", natomiast w dalszej perspektywie rynki Ameryki Północnej mogą stanowić dla grupy potencjał dla znaczącej sprzedaży.
"Trudno tu jednak mówić o konkretach. Nierzadko jest tak, że zakładamy określone przychody z jakiegoś rynku, a okazuje się, że wychodzi nam zupełnie gdzie indziej" - powiedział prezes.
Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 105,7 mln zł w 2018 r.
(ISBnews)