The Dust zaprezentował grę 'Exterminator Simulator', premiera w 2020 r.


Warszawa, 25.11.2019 (ISBnews) - The Dust zaprezentował nową grę "Exterminator Simulator" na platformie Steam, podała spółka. The Dust planuje wydanie gry w 2020 roku.
"W grze Exterminator Simulator gracz wcieli się w rolę dezynsektora. Jego zadaniem będzie podejmowanie zleceń związanych z tępieniem szkodników. Gracz przeniesie się do opuszczonych fabryk, domów czy kamperów, które opanowane są przez insekty i niebezpieczne zwierzęta. Zadaniem gracza będzie znalezienie ukrywających się szkodników i pozbycie się ich z terenu" - czytamy w komunikacie.
Duży potencjał sprzedażowy gry "Exterminator Simulator" sugeruje popularność gier symulatorowych, stwarzających możliwość wcielania się przez graczy w trudne zawody i niecodzienne sytuacje, podkreślono.
"The Dust w lipcu tego roku ogłosił strategię na najbliższe trzy lata oraz informacje o towarzyszących jej realizacji umowach z inwestorami. Spółka w latach 2019-2021 wyprodukuje i wyda 15 symulatorów. Studio deweloperskie obecnie pracuje również nad 'I, the Inquisitor'. Fani twórczości Jacka Piekary czy symulatorów nie muszą się obawiać, ponieważ do obydwu rodzajów działalności zostały powołane odrębne zespoły doświadczonych deweloperów" - czytamy też w komunikacie.
The Dust specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne w dwóch modelach gry reklamowe na zlecenie (tzw. advergaming) oraz gry własne dystrybuowane w modelu F2P (free-to-play). Spółka jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2018 r.
(ISBnews)