Warszawa, 03.12.2019 (ISBnews) - Zarząd British Automotive Holding (BAH) zdecydował o wdrożeniu zmian w funkcjonowaniu grupy, mających na celu w szczególności usprawnienie procesów decyzyjnych związanych z działalnością należących do grupy spółek dilerskich.
Jednym z elementów przedmiotowych zmian jest decyzja o połączeniu funkcji członka zarządu odpowiedzialnego za działalność dilerską prowadzoną w ramach grupy z funkcją wiceprezesa zarządu w osobie Arkadiusza Miętkiewicza, podał BAH.
W osobnym komunikacie spółka podała, że rada nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie odwołania ze składu zarządu pełniącego funkcję wiceprezesa Arkadiusza Rutkowskiego.
"Odwołanie pana Arkadiusza Rutkowskiego z zarządu jest związane z planowanym wprowadzeniem w grupie kapitałowej British Automotive Holding S.A. zmian funkcjonalnych. Uchwała rady nadzorczej spółki, o której mowa w zdaniu poprzednim, weszła w życie z chwilą jej podjęcia" - czytamy w raporcie.
Wobec powyższego skład zarządu jest następujący: Mariusz Wojciech Książek - prezes zarządu, Arkadiusz Miętkiewicz - wiceprezes zarządu, zakończono.
British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.
(ISBnews)